Zmiany w społeczeństwie i nauce

4

Poproś rodziców lub zaufanych dorosłych o pomoc, jeśli jesteś zainteresowany pytaniami, trudno ci zapytać rodziców. A rodzice nie muszą się tym obrażać.

* Monitoruj właściwe odżywianie, higienę, sen; uprawiać sport.

– Te pytania często stają się „przeszkodą” w komunikowaniu się z rodzicami. Ale musimy przyznać, że twoje dalsze zdrowie zależy od spełnienia tych zasad.

– Spróbuj wykluczyć z jedzenia fast food i słodkiej sody, ponieważ są one bardzo szkodliwe, szczególnie w twoim wieku.

– Jeśli jesteś obojętny na sport, wykonuj lekkie ćwiczenia fizyczne do 30-50 minut dziennie. Od razu zauważysz, jak poprawisz swój stan i nastrój.

– Zgodność z zasadami higieny pozwoli Ci dobrze pachnieć, zawsze będzie wyglądała dobrze i uporządkowana, bez sennych oczu. Wystarczy zapomnieć o codziennym prysznicu i praniu, myciu zębów i kosmetykach przeciwko pocie.

– Nie zapomnij o swoim dobrym śnie, podczas którego twoje ciało rośnie. Sen pomaga skonsolidować wszystkie informacje otrzymane w ciągu jednego dnia. Dlatego dobry sen jest gwarancją poprawnej pisowni testu lub udanego egzaminu. Sen pomaga spalić dodatkowe kalorie i utrzymuje ciało w odpowiednich parametrach. Zdrowy sen nagradza Cię stabilnym nastrojem przez cały dzień.

– Każdy rodzic przeżył okres dorastania.

Zmiany w społeczeństwie i nauce nie zmieniają znacząco procesów zachodzących w ludzkim mózgu. Dlatego możesz skontaktować się z rodzicami w celu uzyskania porady lub pomocy. Ale jeśli twój następny wykład zaczyna się od twojego pytania, ponieważ rodzic był „w tym wieku”, i tak dalej, wtedy możemy powiedzieć, że ich wspomnienia cię nie ułatwią. Przypomnij im o swoim pytaniu.

– Spróbuj użyć właściwych słów.

Tak się składa, że ​​młodzieńcze ograniczenia zmuszają go do używania słów substytutów, a dorosły może go źle zrozumieć. Lepiej odłożyć na bok zakłopotanie i wyrazić prawidłowe warunki anatomiczne, ponieważ wszystko to jest naturalne i nie ma w tym nic złego.