Liptak kapitan chce powrócić do elity: We Can Do It

Bratysława. Słowacki kapitan Matej Lipták zespołu po zwycięstwie nad Francją w pojedynku II runda 1. Grupa Fed Cup w Bratysławie wyraził zadowolenie z niedzielnych występów Dominika Cibulkova i Daniely Hantuchova.

„Jestem zadowolony z naszego zwycięstwa, zdecydowaliśmy po singli. Dominika i Daniela dzisiaj grał bardzo solidnie. To było wszystko na temat gry i cieszę się, że udało się w obu setach. Domča szybko wytrząsa z Razzano stracił i dzisiaj potwierdził, że siedzi styl Parmentier znacznie bardziej „kapitan słowacki ujawnił po meczu weekendu.

„Daniela kontynuował dobrą wydajność w szabat. Osobiście jestem bardzo zaskoczony decyzją francuskiego kapitana, który zamiast Razzano nominowany Cornet.Daniela jest świadomy tej zmiany podczas rozgrzewania 15 minut przed meczem. Musieliśmy rozpocząć brudząc taktykę na nowym sie. Daniela stopniowo znalazł przepis na Cornet i zakończenie meczu udało się pojechać. Po nieprzetworzonego mečbale gdy zepsute forhend jest w stanie zmobilizować i dzięki ogromnej wojowniczości meczu do pomyślnego zakończenia „powiedział Liptak.

W kwietniu chce powrotu zespół Słowackiej do elity świata osiem.” Mamy zespół że graliśmy w elicie. W ubiegłym roku przegraliśmy sromotnie w rundzie o awans z Serbią, teraz postaramy się wrócić do Grupy Światowej. Jest to duże wyzwanie. „

Dla Lipták był bardzo udany weekend.Słowacy w Fed Cup pokonała francuską przeszkodę i jego oddział Lukáš Lacko awansowała do singli końcowych w turnieju ATP w Zagrzebiu.

„Jestem szczęśliwy, że miałem taki udany tydzień. Lukáš Lacko osiągnęła w życiu sukces Zagrzeb, kontynuował wyśmienitą formę z Australii. Nie widziałem jeszcze ani jego mecz, ale starałem się doradzić mu taktyki telefonicznych różne rywale. wierzę, że sukces z Zagrzebia jeszcze więcej kopnięć „.

Francja kapitan Nicolas Escude Komentując nominacji do singli końcowego Cornet powiedział, że było to posunięcie taktyczne.

„To była trudna decyzja.W końcu zdecydował się dać szansę i Alize Wyszedłem Wirginia odpocząć, mieć więcej energii w ewentualnym decydujących podwójnej. W tej decyzji teraz niczego nie zmieni. Przegraliśmy, ale to jest sport, „powiedział Escude, który dotknął również po opuszczeniu sobotę Aravane Rezai miejsce posiedzenia.” Aravane jest emocjonalnie bardzo trudna sytuacja. Lepiej było zostawić Bratysławę, to wszystko można zrobić teraz powiedzieć. „