Jeśli rodzice wątpią w szczerość swojego dziecka

2

Kochający rodzice, widząc zmęczone dziecko, mogą przewidzieć podejście lub początek jego choroby. Dziecko nie może mówić o swoich szkolnych sprawach, ale jego zachowanie i wymarłe spojrzenie mogą wiele wskazywać. A jeśli rodzice są uważni i czują, że ich dziecko jest chore, mogą pomóc mu szybko znaleźć wyjście z problemu, który się pojawił.

Ale nie wszyscy rodzice ufają swoim uczuciom, próbując użyć więcej logiki. Po pewnych wydarzeniach lamentują, że nie słuchali swoich przeczuć.

Jeśli rodzice wątpią w szczerość swojego dziecka i nie wierzą w prawdziwość jego słów, czynów, wyborów itp., To musicie być ostrożni, prosić go ponownie o wątpliwe rzeczy dla was, mówiąc, że oni nie do końca rozumieli, ale traktowali go z miłością i zaufanie. Tak więc dziecku łatwiej jest przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe.

Kiedy rodzice martwią się o środowisko swojego dziecka:

– kumple;

– koledzy;

– ukochani,

nie bój się powiedzieć tego bezpośrednio do niego.

Podczas rozmowy z dzieckiem nie zapomnij:

* o ograniczeniu,

* życzliwość;

* ostrożność.

Należy zawsze pamiętać, że chamstwa i nietrzymanie moczu mogą spowodować falę negatywną i dziecinne odrzucenie.

Uważaj na swoje dzieci, słuchaj swojej intuicji i będziesz w stanie uniknąć wielu problemów związanych z wychowaniem dziecka.

Większość rodziców, podobnie jak nastolatki, ma trudności w komunikowaniu się ze sobą. Często dzieje się tak z powodu nieznajomości cech, które występują w ciele rosnącego dziecka. Nasze wskazówki pomogą znaleźć wyjście z wielu trudnych sytuacji podczas dojrzewania dorastania.

Jak przejść okres nastoletni?

– Dorastanie to normalny i naturalny proces.

Nowoczesna dziewczyna wchodzi w okres dojrzewania w wieku 8-9 lat, a chłopiec w wieku 9-10 lat. Ta średnia liczba może zależeć od wielu czynników, w tym od cech dziedzicznych i różnić się w obu kierunkach.

W tym okresie dziecko charakteryzuje się obecnością: ostrych zmian nastroju i pocenia się. Z powodu częstych zmian nastroju dochodzi do kłótni z przyjaciółmi i starć z bliskimi. Obfity pot, który rozprzestrzenia nieprzyjemny zapach, może dotknąć samego nastolatka.

– Zmiana nastroju jest nieprzyjemna dla samych nastolatków.