Jeśli dziecko zostaje ugryziony

Jeśli dziecko zostaje ugryziony przez zwierzę, należy zasięgnąć awaryjne lekarza specjalisty. Przed przybyciem lekarza, można mieć dzieci pierwszej pomocy w taki sam sposób, jak w konwencjonalnym cięcia. Animal gryzie dziecka ważne jest, aby naprawić (ale nie zabić!), Aby zwierzę do ewentualnej analizy wściekliźnie. W przypadku pozytywnego wyniku analizy lub w przypadku wątpliwości, dziecko powinno być zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

Przed nałożeniem bandaż trzeba czekać na suszenie antyseptyczne. Opatrunek stosowane w zależności od wielkości i rodzaju rany. Dla większości małych ran odpowiednie sterylne opakowanie bandaży, które mogą być łatwo kupić. Ale to nie będzie wystarczające dla przekładania bandaż pobliżu ręku. Aby zastosować opatrunek i dużych cięć i zadrapania lepsze wykorzystanie sterylną gazą. Może być zabezpieczone z wąską taśmą klejącą (musimy pamiętać, że małe dziecko może w każdej chwili stracić bandaż). Jeżeli bandaż musi być mocne utrwalenie, nie ciągnąć go z nadmierną siłą, gdyż może to zakłócić dopływ krwi. Nie można zawinąć ręki lub nogi gips, który jest nieodpowiednie może odgrywać rolę uprząż. Jeśli ręki lub nogi puchną lub przyciemnić, oznacza to, że bandaż jest zbyt napięty, a następnie zwolnić go natychmiast. Można owinąć palec z bandażem w zwykły, ale nie można go naprawić mocno. Jeżeli bandaż służy do przechowywania plaster należy pokroić na wąskie (przenikanie powietrza do rany) i długie (do maksymalnych blokujących) paski.

2

Jeśli przednia część została uszkodzona, trzeba być ostrożnym, nie pojawił niedowidzenie i inne problemy ze wzrokiem u dzieci.

Rana zarubtsuetsya szybciej i zmniejszyć ryzyko infekcji, kiedy mniej dotknąć opatrunku. Jeśli sos jest zbyt brudna lub nasycone wilgocią, najlepiej na wierzchu nałożyć nowy bandaż. Po usunięciu opatrunek powinien być szczególnie ostrożny. Oddzielenie bandaż z rany należy przez pociągnięcie go w trakcie rany. To jest przedmiotem tej reguły co najmniej rozproszyć brzegi rany.

W pierwszym dniu rany potrząśnięć może powodować ból, ale ma mały wpływ. W przypadku zwiększenia bólu, może być objawem zakażenia. W tym przypadku konieczne jest usunięcie opatrunku i skontrolować ranę. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli nie jest widoczny obrzęk lub zaczerwienienie.

Jeśli dziecko z skórki kolana, muszą myć i leczyć antyseptyczne. Zaleca się, aby nie stosować bandaż, aż skórka, inaczej zespół wyrosnąć na gołym ciele, a po usunięciu bandaża upadek skórki.