Jansrud zabezpieczone małą kulę, a także tras i Vonn obchodzi siódme

norweski narciarz Kjetil Jansrud zdobyła małą Kryształową Kulę, a także Kongres. Drugie trofeum w tym sezonie po Puchar Świata Super-G konkurencji dzięki zapewnić zwycięstwo w finale serii w Meribel.

Jansrud dwadzieścia dziewięć przybył do Francji z pewnym zwycięstwem w Super-G i przewagą 20 punktów w ocenie Kongresu. On teraz bezpiecznie bronić. Drugim kandydatem do małej kuli austriackiej Hannes Reichelt skończył dziesiątą.

„Nie wiedziałem, jak rasa rozwija. Trener powiedział mi coś, wyglądał bardzo poważnie. Byłem przekonany, że Hannes był bardzo szybki.Wyglądało to jak może się nieznacznie, ale szef był zaangażowany w ciężkich walk, „powiedział Jansrud, który rozpoczął z numerem 18 na dwóch pozycjach dla Reichelt.” Kjetil to pojechaliśmy spokojnie. Ja także miałem świetny sezon w ubiegłym roku byłem drugi i teraz znowu „, powiedział Reichelt.

Jansrud, mistrz olimpijski z super-G i brąz z tras na igrzyskach w Soczi, wstąpił na tron ​​dla najlepszych narciarzy w prędkości dyscypliny rannych rodak Aksel Lund Svindal. Król w ubiegłym roku, tuż przed sezonem ścięgno Achillesa.

na podium w Meribel Jansrud dodany valedictory szwajcarski weteran Didier Défago i austriackiej Georg Streitberger.Nowy zwycięzca królewska dyscyplina oprócz dramatized walkę o wielkim świecie w klasyfikacji generalnej SP zbliżył się do austriackiej slalom Marcel Hirscher do 64 punktów.

„Forward, powiedziałem, że z dwóch zwycięstw w zjeździe i super-G i wiele dobrego slalom gigant, wszystko jest możliwe. na szczęście, wszystko pozostaje otwarte i ekscytujące „, powiedział norweski narciarz.

w sumie 63 punktów, najbardziej mistrzowsko w karierze, zebrane w ocenie wyjściowej Ondřej Bank.Koniec sezonu to jednak przygotowany obrażeń od lutego Mistrzostwach Świata w Beaver Creek.

Program w Meribel czwartek kontynuował super-G konkurencji, a następnie przyjść Hirscherovy dyscypliny.

siódmy globu Vonn

siedem mały kryształ globu tras dodaje do swojej bogatej kolekcji amerykański narciarz Lindsey Vonnová. Kolejny triumf potwierdził zwycięstwo w finale Pucharu Świata w Meribel, a całej serii wygrał 66. wyścig.Globusy ma ponad osiemnaście dzisiaj i czwartek można dodać kolejny

jeden. „Mam przygotowane dla nich nowa szafa pasuje do dwudziestu trzech globusy,” ona Trzydzieści amerykańskich. Na górę promaroděné wrócił po sezonie olimpijskim z kolanem. Po dwie operacje pokonał podczas tej zimy rekordowej liczby zwycięstw w SP austriackiej legendy Annemarie Moser-Pröll, teraz jej siódmy wyścigowe trofea narciarskie poradzić.

W Meribel, aby wzmocnić zaufanie najszybszy czas w obu sesjach treningowych i wszystkich przeciwników tył zostawił w wyścigu.Na podium odprowadził ją Austriacy Elisabeth Görglová z Nicole Hospovou.

„Lubię dużo śniegu Tej wiosny” rozdawać uśmiechy starego nową królową. „Po dwóch latach prawie bez roślin i dwóch dużych operacji, to bardzo miłe. Bardzo ładny koniec sezonu. Jutro w super-G to nie byłby tak duży nacisk,” powiedział Vonn.

Innym austriackie Anna Fenninger, którzy na Vonn przed utratą ostatnich Kongres 35 punktów, ostateczny zostanie uregulowana, a zakończył na ósmym miejscu. . Obronił jednak wiodącą pozycję w klasyfikacji generalnej SP, trzy wyścigi przed końcem zimy prowadzi przed dzisiejszym czwarty słoweńskiej Tinou Mazeovou przez zaledwie 12 punktów

Kobiety – Wyjście:

pierwszy Vonn (USA) 1: 29.87, drugi
Görglová -0,24
trzeci Hospová (oba A). -0.30
czwarty Mazeová (Slovin.) -0.40
piąty E. Fanchiniová (It). -0,45
szósty Ruiz (ESP). -0.73
Schmidhoferová -0.82 ósmego
Fenningerová (zarówno AUT .) -0,95,
dziewiąty Gutová (Szwajcaria). -1.09,
10-ty Weiratherová (Licht). 1.11

. Rankingowania końcowego Kongres (po 8 rasy) :

1st Vonn 502
sekund Fenningerová 399
Mazeová trzeci 356, czwarty 337 Görglová

piąty E. Fanchiniová 291
Gutová

289. Aktualna tabela SP (do 29 z 32 stron) :

pierwszej Fenningerová
1.373 sekund Mazeová 1361, trzeci /> 4-ci Shiffrinová (USA) 900
638 Görglová 5, 6 Gutová 623 …18-ty Strachová 331 92. Krzyż 19 Dubovská 104 9 114, odpowiednio.Pauláthová (wszystkie CR) 5

tematy. Jansrud, sport, jazda na nartach, Vonn, merribel