Atlanta Thaksos Thabo Sefolosha uwolnił wszystkie zarzuty w sprawie NYPD

Gracz z Atlanty Hawks Thabo Sefolosha został zwolniony z piątku w sprawie pochodzącej z policyjnego zamachu przed modnym klubem w Nowym Jorku.

Żeton z Manhattanu stwierdził, że Sefolosha nie jest winny wykroczenia w celu utrudnienia administracji rządowej, A opór przeciwko aresztowaniu został oskarżony o wielokrotne nieposłuszeństwo do nakazów oficerów, które nakazują mu opuszczać teren wokół klubu, gdzie inna Gracz NBA, Chris Copeland, został dźgnięty.

Świadczył, że przeniósł się z bloku na żądanie wulgarnego i konfrontacyjnego oficera i starał się dać żebrakowi kwotę 20 dolarów, gdy został złapany przez oficerów A na ziemię. Lawyer mówi, że policja kierowała gwiazdą NBA z powodu rasy: „Widział czarnego mężczyzny w bluzie”. Czytaj więcej

„Zatrzymali go”, adwokat Sefolosha, Alex Spiro, Zamknięcie argumentu. „Złamali nogę z oczu lub wzroku na temat niezwiązanej sceny przestępczości.”

Przed konfrontacją obrócił się fizycznie, szef 6-sze Sefolosha powiedział, że zażądał tonu szczególnie agresywnego oficera, który go zaprowadził, byłego Kolega z drużyny Pero Antic i inni.Powiedział, że zadzwonił do oficera 5ft 7in „małego”. Opłaty przeciwko Antic później zostały usunięte. Ale prokuratorzy przedstawili inną teorię, argumentując Sefolosha, obywatela szwajcarskiego, działał zgodnie z tym, że powoli opuścił nocny klub nocny . Powiedzieli, że w końcu zamknął ręce przed nim, aby utrudnić aresztowanie oficerów w kajdankach.

„Policja nie mówi do pozwanego o tym, jak grać w koszykówkę”, asystent Adwokat dzielnicy, Francesca Bartolomey, powiedziała w swoim podsumowaniu. „Oskarżony nie mówi, gdzie kończy się kara śmierci”.

Sprawa jest druga, w której biorą udział wysoko postawieni sportowcy, którzy oskarżają w tym roku oficer policji w Nowym Jorku o złych czynnościach.W środę agencja miejska oskarżyła policję o nieprawidłowości w popełnianiu przez prezesa Jamesa Blake twierdzenia, że ​​oficer użył nadmiernej siły, aby zabrać go na ziemię i błędnie aresztować go w zeszłym miesiącu po tym, jak podejrzewał podejrzanego oszustwo.

P> Spiro, prawnik obrońcy, zasugerował, że Sefolosha, która jest czarna, była kierowana z powodu jego rasy. Wskazał na film z nadzorem, pokazując białemu oficerowi, który mijał Antica, który również jest biały, a inni, jak prosił Sefolosha, aby ruszył w górę.

Sefolosha miał operację na nodze i nie był w pełni leczony. Powiedział, że kontynuuje rehabilitację i nie jest pewien, czy będzie gotowy do gry, gdy sezon NBA rozpocznie się 27 października.